Egy igazi csemegét osztok meg veletek a mai napon. Egy olyan alkalmazást, mellyel hatékonyan küldhetünk emailt, az email címek rugalmas kombinálásával, másodpercek alatt. Nincs több elfecsérelt idő, melyet email címek keresgélésére fordítunk egy adott riporthoz illetve gyárhoz/országhoz kapcsolódóan.
Alkalmazás rövid ismertetése:
A forrásadatok a “KontaktLista” nevű munkalapon lévő táblázatban találhatók: A-F oszlop:
Fontos, hogy a tartomány Táblázat formátumú legyen, ezt mutatja az átméretező jel a jobb alsó sarokban. Táblázattá történő konvertálásról további tudnivalók a kapcsolódó videóban (lejátszás beállítva a releváns részhez 1:34-től 2:12-ig):
A munkafüzet megnyitásával vagy az “Űrlap megnyitása” gombra történő kattintással megjelenik az űrlap (userform):
Az űrlapon kiválaszthatjuk a kívánt riportot és gyárat illetve a kívánt riportot és országot, majd a kód megnyitja az Oulook-ot, beolvassa az email címeket a “to” (címzett) valamint a “Cc” (másolat) mezőkbe, beemeli az általunk begépelt subject-et (tárgyat). A megnyitott Outlook-ban megírjuk a szöveget és már csak a Küldés gombra kell kattintanunk.
Főbb tudnivalók:
– A makró egyik erőssége, hogy rugalmasan nyerhetőek ki az email címek a Riport és Gyár/Ország tükrében: vagyis például ha a HETI riportnál csak a “Gyar01”-hez tartozó kollégáknak ÉS a HAVI riportnál a “Gyar01″+ “Gyar02”-höz tartozó kollégáknak akarunk emailt küldeni egyszerre, könnyedén megtehetjük. De kiválaszthatjuk az összes Riportot és az összes Gyárat/Országot is, ebben az esetben mindenkinek el lesz küldve az email.
– A kód kiszűri az ismétlődéseket, vagyis ha valakinek az email címe már szerepel a “To” (címzett) mezőben, akkor nem jelenik meg a “Cc” (másolat) mezőben.
– Figyelmeztet a kód, ha a megadott opciókkal nem talál email címet a “To” (címzett) mezőben.
– Felhasználó szempontból csak az Excel táblázatot kell frissíteni (A-F oszlopok).
– Ha új sorokat adunk a táblázathoz vagy sorokat törlünk, a makró automatikusan frissíteni fogja az adatokat az űrlapon.
– Kaptam olyan visszajelzést, miszerint az alábbi résznél megáll a makró a “Run-time error ‘438’; Object doesn’t support this property or method” hibaüzenettel:
Megoldás:
A “Function TablaSorbaRendezes() As Boolean” makróban cseréljük le mindenhol a “.Add2” szöveget “.Add”-re:
Az alkalmazás használatát az alábbi videóban mutatom be részleteiben:
A VBA kód meglehetősen terjedelmes és komplex így a részletes ismertetése helyett számos megjegyzést írtam bele, mely a megértést szolgálja.
A mintafájl letölthető innen.
Alkalmazás továbbfejlesztési ötletek:
– Előre megírt szöveg (kiemeléssel is), link hozzáadása az email-ben.
– Fájl csatolása az email-hez.
– Automatikus email küldés.
– “A” oszlopot ki lehet egészíteni Pozíció névvel, pl.: gyárigazgatók, osztályvezetők.
Ha nem akarod/tudod letölteni a mintafájlt illetve kérdésed/észrevételed van, akkor szólj hozzá lent vagy dobj egy emailt: xlmotyo@gmail.com